Książki

Kajros i arteterapia - Wita Szulc"KAJROS I ARTETERAPIA - opowieść autobiograficzna" - Wita Szulc


Niezbędna lektura dla wszystkich pasjonatów arteterapii ceniących rzetelną wiedzę, zainteresowanych nie tylko praktycznym aspektem terapii sztuką, ale również aspektem historycznym – jak to się wszystko zaczynało.

Niezwykła podróż przez czas i przestrzeń - historia od czasów przedwojennych do współczesnych, droga od Wołynia przez Polskę na „Ziemie Odzyskane”.  A wszystko to jako wyraziste tło dla procesu powstawania i krystalizowania teorii kulturoterapii, i później arteterapii nierozerwalnie złączonej z kulturą.

Książka dostępna w naszym sklepie internetowym

 


Komunikacja poprzez ruch. Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne dążenie do poszerzania perspektyw

"KOMUNIKACJA POPRZEZ RUCH

Ruch Rozwijający Sherborne - dążenie do poszerzania perspektyw" - Cyndi Hill


Po raz pierwszy w Polsce publikacja Cyndi Hill – jednej z najbliższych współpracownic Weroniki Sherborne - o metodzie Ruchu Rozwijającego.

Książka zwiera praktyczne opisy przypadków ze wskazaniami do wykorzystania RR, ale również bazowe scenariusze zajęć i arkusze ewaluacyjne niezbędne w pracy każdego terapeuty wykorzystującego tę niezwykle skuteczną metodę.

 

Ważna informacja Autorka wyraża zgodę na powielanie i wykorzystywanie dla potrzeb własnych wszystkich wzorów arkuszy ewaluacyjnych i arkuszy diagnostycznych.

 

 

 

Książka dostępna w naszym sklepie internetowym

 


 

Teatrzyki i bajeczki na radości i smuteczki

"Teatrzyki i bajeczki na radości i smuteczki" - Beata Barbara Jadach

Bajki psychoedukacyjne w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

Część 1:  Zdrowie i dobre wychowanie.

Książka skierowana do osób pracujących z dziećmi: pedagogów, opiekunów, rodziców pragnących poprzez bajkę terapeutyczną rozwiązać problemy dorastającego "małego człowieka".

Ciekawa oprawa graficzna sprawia, iż po książeczkę mogą sięgnąć również same dzieci, które dzięki przygodom pozytywnych bohaterów i ich rozterkom,  nauczą się prawidłowych zachowań i oswoją z pewnymi lękami.

Książka została podzielona na dwa rozdziały: zdrowie i dobre wychowanie. Każda z części zawiera 5 bloków, a każdy blok złożony jest z bajki i inscenizacji teatralnej tej samej treści, ich uzupełnienie stanowią zagadki i plansza graficzna.

CZYTAJ OPINIE O KSIĄŻCE >>

 

 

Książka dostępna w naszym sklepie internetowym

 


 

Psychoterapia tańcem i ruchem

"Psychoterapia tańcem i ruchem" - praca zbiorowa pod redakcją Zuzanny Pędzich

Teoria i praktyka w terapii grupowej

Pierwsza w Polsce książka, w której zebrane zostały doświadczenia polskich Autorek – absolwentek Instytutu DMT zwierająca podstawy teoretyczne, ale również przykłady praktycznych zastosowań psychoterapii tańcem i ruchem w terapii grupowej. Całość zebrała i opracowała Zuzanna Pędzich.

 

  • czym jest psychoterapia tańcem i ruchem(DMT)
  • historia i podstawy DMT
  • DMT w Polsce
  • jak prowadzić terapię grupową metodą DMT
  • przykłady zastosowań
  • studium przypadków

Książka dostępna w naszym sklepie internetowym


Would you like to try out ipage hosting, they provide reliable green hosting service.
Copyright © 2018 Arteer. Wszelkie prawa zastrzeżone.